Zwarte Panter terug naar VS voor proces

bewaar artikel
Door: redactie
24/01/08 - 17u28

Een voormalig lid van de militante Zwarte Panters, die wordt verdacht van het neerschieten van een agent in 1969, keert binnen de maand terug naar Verenigde Staten om terecht te staan.

Gevlucht naar Canada
Joseph Coleman Pannell schoot volgens de autoriteiten in Chicago een agent neer die hem op straat aanhield. In 1973, terwijl hij vrij was op borgtocht, vluchtte hij naar Canada. Hij veranderde zijn naam in Douglas Gary Freeman en werkte in een bibliotheek buiten Toronto.

Gearresteerd
In 2004 werd de nu 58-jarige Pannell gearresteerd in een voorstad van Toronto. Een jaar daarop droeg een rechtbank hem op terug te keren naar Chicago om daar terecht te staan voor poging tot moord en zware mishandeling. Zijn advocaat ging in beroep en voerde aan dat Pannells leven in de VS in gevaar is en hij geen eerlijk proces zal krijgen.

De Canadese minister van justitie Vic Toews verwierp in 2006 het verzoek van Pannell om te mogen blijven. De advocaat van Pannell tekende tegen die beslissing bezwaar aan. Pannells besluit om nu toch zelf terug te keren is mede ingegeven door het veranderde politieke klimaat in de VS, zei zijn advocaat.

Zwarte Panters
De Zwarte Panters was een organisatie van zwarte activisten uit de jaren '60 en '70. In de strijd om gelijke rechten beschouwden zij in sommige gevallen geweld als legitiem middel. (novum/ap/bdr)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!