Deze drugsduikboot werd twee jaar geleden in beslag genomen in Ecuador.
© ap.
Het Colombiaanse leger heeft nabij de haven van Buenaventura een mini-onderzeeër onderschept die gebruikt werd voor het verhandelen van drugs. Dat melden de militaire autoriteiten.
De onbemande duikboot is 7,5 meter lang en 1,5 meter breed. Hij kan tot vijf ton cocaïne bevatten, en is de eerste die Colombia dit jaar in beslag nam. Sinds 1993 wisten de autoriteiten wel al 76 drugsduikboten te onderscheppen.
Het vaartuig wordt onder water voortgetrokken door boten, waardoor het moeilijk opgemerkt kan worden. Het Colombiaanse leger vond nabij de onderzeeër ook een speedboot die 10 ton drugs kan opslaan.
Colombiaanse drugshandelaars zijn vooral actief aan de kust van de Grote Oceaan, die dient als bruggenhoofd voor het transport van cocaïne. Bijna acht op de tien drugsduikboten worden in deze regio onderschept. Vorig jaar konden de autoriteiten de hand leggen op 74 ton cocaïne, waarvan 33 procent zich aan boord van speedboten bevond en 17 procent in duikboten zat.



Bewerkt door: