Fouad Belkacem, woordvoerder van Sharia4Belgium, zou vandaag ook in Amsterdam geweest zijn.
© belga.
UPDATE De Nederlandse politie en het Openbaar Ministerie gaan een onderzoek voeren naar uitspraken van leden van de radicale moslimbeweging Sharia4Holland.
Op de Dam in de Nederlandse hoofdstad Amsterdam sprak Sharia4Holland gisteren mensen toe. Daarbij werden de standpunten en ideeën van de organisatie kenbaar gemaakt.
"Deze regering buit jullie uit. Er gaan betere tijden komen", zo sprak de woordvoerder van de groep, die ook aangaf de democratie met wortel en tak uit te willen roeien. "De Sharia (de islamitische wetgeving, nvdr) is de oplossing en zal hiervoor een harmonieuze en goddelijke samenleving in de plaats zetten. Deze gouden periode zal terugkeren."
De spreker had het ook over PVV-leider Geert Wilders, die hij "deze hond van de Romeinen" noemde. "Trek lering, ook uit het geval van Theo van Gogh", klonk het voorts.
Abu Imran
Het is niet duidelijk of de Belgische moslimprediker Fouad Belkacem (beter bekend als Abu Imran), de woordvoerder van Sharia4Belgium, vandaag aanwezig was op een conferentie in Amsterdam. De Nederlandse minister van Veiligheid en Justitie, Ivo Opstelten, had eerder gesuggereerd dat de man in Nederland zou kunnen worden opgepakt en uitgeleverd aan Marokko.
De politie kon vanavond geen bijzonderheden melden over de aanwezigheid van Belkacem. Hijzelf had gezegd dat hij aanwezig zou zijn, ondanks het dreigement van de minister.
Marokko wil de uitlevering van Belkacem wegens drugshandel. België levert geen Belgische staatsburgers uit aan Marokko, maar voor Nederland geldt zo'n belemmering niet. Belkacem, de Belgische woordvoerder, werd onlangs in ons land veroordeeld voor onder meer het aanzetten tot haat tegen niet-moslims.



Bewerkt door: