Geschokte ouders patrouilleren voor een schoolpoort in Berlijn. Aanleiding voor de actie is de brutale verkrachting van een leerlinge. Een indringer verkrachtte het meisje van acht in de toiletten van de school.
Wie de lagere school in Humboldthain binnen wil, moet voortaan aanbellen, meldt Der Tagesspiegel. Een personeelslid van de school zal 'bezoekers' dan begeleiden. De dader wachtte het meisje op in de toiletten. Het kind moest tijdens de les gaan. Toen ze de toiletten binnenliep, greep hij haar vast, kleedde haar uit en verkrachtte haar. Leraars merkten dat er iets niet pluis was en gingen kijken. De dader zette het op een lopen, de leraars konden hem niet meer identificeren.
De ouders werden ingelicht en de politie maakte hen duidelijk dat ze hun kinderen niet meer alleen naar school kunnen sturen. Ze gingen meteen over tot het organiseren van patrouilles aan de schoolpoort. De onderwijzende autoriteit gaat alvast de veiligheidsmaatregelen verscherpen. "Geld speelt geen rol. Dit is een ernstige zaak. We moeten de nodige maatregelen nemen", aldus Christian Hanke. De politie zoekt een dertiger. Het slachtoffeertje krijgt intussen hulp van kindertherapeuten.
Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!



Bewerkt door: