Dayana (5) en zeven andere lijken gevonden in wrak Concordia 40 dagen na ramp

bewaar artikel
Door: redactie
22/02/12 - 16u52

UPDATE Liefst 40 dagen na de ramp met de Concordia hebben bergingsteams in het ondergelopen deel van het gekapseisde cruiseschip Costa Concordia nog acht lijken gevonden. Dat heeft de crisisstaf op het eiland Giglio gemeld volgens het Italiaanse persbureau Ansa. Er werden in totaal al 25 lijken gevonden en er worden nog steeds minstens zeven passagiers en bemanningsleden vermist. Het scheepsongeluk vond plaats op 13 januari.

© getty.
© reuters.
© reuters.

Onder de acht lijken ook het lichaam van de amper vijfjarige Dayana. Ze zat met haar vader William Arlotti op het luxecruiseschip. Haar vader is nog altijd vermist. Haar moeder Susy Albertini had eind januari nog gesmeekt om te blijven zoeken naar haar vermist dochtertje. "Zoek alstublieft verder naar mijn kind. Breng Dayana naar huis." (zie video onder dit artikel)

Geneesmiddelen
William en Dayana waren voor het laatst gezien op het schip gezien toen de vader in paniek naar zijn cabine rende om geneesmiddelen te gaan halen die hij door een ziekte dringend moest innemen.

Hachelijk
De acht lijken die nu gevonden werden, bevonden zich op het vierde dek dat na de ramp grotendeels onder was gelopen en tot vandaag onbereikbaar was voor de bergingsteams. De berging van de lijken wordt een heel hachelijke onderneming die wellicht een hele tijd zal duren.

De Costa Concordia was een relatief nieuw cruiseschip dat in juli 2006 in de vaart werd genomen. Het verging waarschijnlijk door een navigatiefout vlak voor Isola del Giglio. Het had toen ruim 4.200 mensen aan boord. Het wrak ligt op zijn kant en voor een deel boven water. (afp/dpa/adha/kh)

© reuters.
© reuters.

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!