Het Amerikaanse leger heeft vorige maand 79 gewonde soldaten onder druk gezet om te dienen in Irak. Dat heeft de krant Denver Post gemeld op basis van interne leger-emails. De meeste soldaten kregen aangepaste werkzaamheden, die ze volgens dokters aankunnen.
Het merendeel van de 79 soldaten dient in Irak, ongeveer twaalf soldaten zijn in Koeweit, zei generaal Mark Graham. Een paar zouden zijn teruggekeerd naar de Verenigde Staten, vanwege de beperkte rehabilitatiemogelijkheden in Koeweit en Irak. Graham zei om een onderzoek te hebben gevraagd.
Het Amerikaanse leger heeft moeite voldoende soldaten op de been te brengen voor de oorlogen in Irak en Afghanistan. Onderzoekers van het Congres bekijken momenteel al beschuldigingen dat gewonde soldaten naar Afghanistan en Irak zijn gestuurd. (novum/ap/tdb)


