Man met explosieven opgepakt voor Congres VS

bewaar artikel
Door: redactie
17/02/12 - 20u45
© ap.

UPDATE In de buurt van het Congresgebouw in de Amerikaanse hoofdstad Washington is vrijdag een man opgepakt die een aanslag wilde plegen. Hij had kort daarvoor explosieven gekocht van undercoveragenten, die dat op voorhand onschadelijk hadden gemaakt. Dat meldde de federale recherche, de FBI.

Amine El Khalifi, 29 jaar, zou een aanslag willen plegen op de zetel van het parlement, zo maakten de Amerikaanse autoriteiten vrijdag bekend.  De arrestatie kwam er na een langlopend onderzoek. "De verdachte werd van dichtbij gevolgd door de ordediensten", verklaarde de FBI. "De explosieven die hij zou willen gebruiken bij de aanslag, werden door de ordediensten onschadelijk gemaakt." De man verbleef illegaal in de Verenigde Staten.

Volgens de Washington Post, die een anonieme bron citeert, geloofde de man dat hij te maken had met een lid van Al-Qaida toen hij zijn plannen over de aanslag aan een FBI-agent toevertrouwde. Hij kreeg zijn explosieven en een pistool van de undercoveragent, maar werd vandaag omstreeks 12 uur plaatselijke tijd in Washington opgepakt. Volgens de ordediensten was er op geen enkel moment gevaar voor het publiek. (belaga/sps/ep)

© afp.

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!

Meer over