Een zieke zoon van president Nicolas Sarkozy is op kosten van de Franse belastingbetaler naar huis gevlogen. Pierre Sarkozy liep in Oekraïne een voedselvergiftiging op en werd met de presidentiële Falcom naar Frankrijk overgebracht. De zoon van Sarkozy was plaatjes aan het draaien toen hij in Odessa onwel werd. De kostprijs van de repatriëring bedraagt volgens de Franse krant Le Canard Enchaîné 40.000 euro.
Pierre Sarkozy was aan de slag als deejay op een privéfeestje in het vakantieoord toen hij plots last kreeg van een voedselvergiftiging. De 26-jarige zoon van de president gaat immers door het leven als 'DJ Mosey' en producer van hip-hopalbums. De president stuurde meteen een team artsen naar het plaatsje aan de Zwarte Zee.
De Franse ambassade had het over een 'privébezoek van Pierre Sarkozy' maar dat veranderde volgens de krant Le Canard Enchaîné toen bleek dat de zoon met een presidentieel toestel naar huis gevlogen werd. Het Elysée ontkende dit niet en de president liet weten dat hij 7.632 euro uit eigen zak betaalde voor het terugvliegen van zijn zoon. Maar daarmee zijn de kosten voor de vlucht lang niet gedekt. Uit cijfers van het ministerie van Defensie blijkt dat een vlieguur met een Falcon 5.600 euro kost en dus kostte de overbrenging de Franse belastingbetaler in totaal zo'n 40.000 euro.
De krant merkt ook op dat als Sarkozy junior gezond genoeg was om een commerciële vlucht te nemen, de president een inbreuk pleegde tegen de concurrentieregels. Volgens die regels mogen overheidsbedrijven alleen in 'zaken van algemeen belang' in concurrentie treden met de private sector. De krant vraagt zich dan ook af of de maagproblemen van Pierre Sarkozy een zaak van algemeen belang waren. (vsv)


