Wim Deetman.
© epa.
In Nederland wil een meerderheid in de Tweede Kamer (PvdA, PVV, SP en GroenLinks) dat er meer onderzoek gedaan wordt naar het misbruik binnen de katholieke Kerk en de rol van de overheid. De SP wil dat het onderzoek uiteindelijk uitmondt in een parlementaire enquête. Dat is het zwaarste middel van de Tweede Kamer omdat getuigen onder ede worden verhoord.
De Kamer praat dinsdag over het rapport van de commissie-Deetman naar het seksueel misbruik binnen de Kerk. SP-Kamerlid Sharon Gesthuizen zei vandaag in het tv-programma 'Buitenhof' dat oud-minister Wim Deetman goed werk heeft geleverd. Enkele zaken zijn echter nog onderbelicht gebleven, zoals mishandeling en de positie van vrouwen. Ook PvdA en PVV vinden dat er nog te weinig is gekeken naar de situatie van meisjes.
"Te veel vragen onbeantwoord"
Daarnaast wil Gesthuizen dat verder gekeken wordt hoe het misbruik jarenlang en wijdverbreid heeft kunnen plaatsvinden en wat de overheid heeft gedaan. "Er zijn nog te veel vragen onbeantwoord", aldus PvdA-Kamerlid Khadija Arib.
D66 wacht af met welke voorstellen de andere partijen precies komen en wil horen wat de regering dinsdag in het debat naar voren brengt. Regeringspartijen VVD en CDA zien geen aanleiding voor extra onderzoek. (belga/svm)


