HLN.be

Politieagent gedood bij rellen in Dakar

© ap

Bij rellen in de Senegalese hoofdstad Dakar is afgelopen nacht een politieagent omgekomen. Dat heeft een politiecommissaris meegedeeld. De rellen ontstonden nadat de grondwettelijke raad had bekendgemaakt welke kandidaten wel en welke niet mogen deelnemen aan de presidentsverkiezingen. De oppositie roept ondertussen op tot een mars naar het presidentiële paleis.

© afp
De grondwettelijke raad besliste dat zanger Youssou Ndour niet mag deelnemen aan de presidentsverkiezingen van 26 februari. Huidig president Abdoulaye Wade mag wel voor een derde termijn gaan, een omstreden beslissing.
 
In verschillende wijken van Dakar is het sindsdien erg onrustig. In verschillende provincies zouden er protestbetogingen zijn. De oppositie, verenigd in de 'Mouvement du 23 juin' (M23) is het niet eens met de kandidatuur van president Wade. Ze vindt dat hij geen kandidaat meer kan zijn omdat hij er al twee termijnen heeft opzitten, en spreekt van een "grondwettelijke staatsgreep". (afp/adb)
© reuters
© reuters
© afp
© ap
© afp
28/01/12 09u29
mailIcon print | Meer bookmarks |

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met meer dan 400.000 HLN-bezoekers

 
Aan het laden ...
Aan het laden ...
Kanaal Nieuws

Alles over


© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Onze Franstalige nieuwssite www.7sur7.be.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.ad.nl. Nieuws: Nederlands nieuws, buitenlands nieuws, bizar nieuws, gezondheid en wetenschaps nieuws, economisch nieuws


acap enabled
Mediargus
reprocopy
Metriweb