HLN.be

Gevaarlijkste stad ter wereld ligt in Honduras

© afp

San Pedro Sula, de naam van deze stad in Honduras zal u misschien niet veel zeggen, maar het is de gevaarlijkste stad ter wereld. Met een moordcijfer van 158 doden per 100.000 inwoners is het er minder veilig dan New Orleans en zelfs het Irakese Mosul.

Het moordcijfer van San Pedro Sula ligt zelfs vijf keer hoger dan dat van Mosul. De lijst met de gevaarlijkste steden ter wereld werd samengesteld door de Mexicaanse organisatie Burgerraad voor Publieke Veiligheid en Strafrecht, schrijft de Telegraaf. Honduras heeft met Tegucigalpa bovendien nog een tweede stad in de top-10 staan. De meeste slachtoffers vallen onder rivaliserende jeugdbendes.

Het is niet verwonderlijk dat Mexico de grootste leverancier is met liefst vijf gevaarlijke steden bij de eerste tien. In Ciudad Juarez, nabij de Amerikaanse grens, vielen de meeste doden, met 148 per 100.000. Ook de badplaats Acapulco staat met 128 op 100.000 hoog gerangschikt.

Latijns-Amerika is volgens de studie veruit het gevaarlijkste continent. Liefst 40 van de 50 gevaarlijkste steden liggen in dit werelddeel. Brazilië ontbreekt ook niet in de lijst met vier steden en in Venezuela scoort vooral Caracas hoog. De Verenigde Staten tellen vier risicosteden: New Orleans, Detroit, St.Louis en Baltimore.

Is het dan niet gevaarlijk in bijvoorbeeld Afrika? De onderzoekers beschikken niet voor iedere stad over de juiste statistieken. Zuid-Afrika staat wel met vier steden in het lijstje. In Kaapstad ligt het moordcijfer met 46 op 100.000 het hoogst. Ook opvallend is dat Bagdad niet meer bij de eerste 50 steden zit. Een paar jaar geleden telde de stad nog 48 moorden per 100.000 inwoners. Enkel Mosul vertegenwoordigt Irak nog. (gb)
16/01/12 13u41
mailIcon print | Meer bookmarks |

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met meer dan 400.000 HLN-bezoekers

 
Aan het laden ...
Aan het laden ...

© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Onze Franstalige nieuwssite www.7sur7.be.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.ad.nl. Nieuws: Nederlands nieuws, buitenlands nieuws, bizar nieuws, gezondheid en wetenschaps nieuws, economisch nieuws


acap enabled
Mediargus
reprocopy
Metriweb