HLN.be

"Natascha Kampusch beviel van kind van haar ontvoerder"

© reuters

Natascha Kampusch, het Oostenrijkse meisje dat in 1998 op tienjarige leeftijd ontvoerd werd toen ze op weg was naar school, is tijdens haar jarenlange gevangenschap bevallen van een kind van haar ontvoerder Wolfgang Priklopil. Het kind zou het niet overleefd hebben en begraven zijn in de tuin van Priklopil. Kampusch ontsnapte in 2006, waarna haar ontvoerder zich enkele uren later van het leven benam.

© ap
Wolfgang Priklopil.
Wolfgang Priklopil.
De beruchte ontvoeringszaak blijft nog steeds de gemoederen beroeren in Oostenrijk. Zelfs de politiek moeit er zich mee. Oppositieleider Heinz Strache van de Vrijheidspartij beweert dat de politie de "bewijzen" van een geboorte genegeerd heeft en eist een nieuw onderzoek. "Dat er een kind geboren was, werd bewust verzwegen door politie, overheid en sociale hulpverleners", aldus Strache. Ook andere politieke partijen vragen dat er een nieuw onderzoek wordt ingesteld.

Strache beweert verder over gelekte documenten te beschikken, waarin gesproken wordt over een haarlok, een boek over bevallen en een over kinderen opvoeden die in de kelder van Priklopil werden teruggevonden. Er is ook sprake van speurhonden, gespecialiseerd in het opsporen van lijken, die "iets" hadden gevonden. Die ontdekking werd echter afgedaan als vermolmd hout en niet verder onderzocht.

Bewijzen van bevalling
"Onmogelijk", zegt Dagmar Belakowich-Jenewein van de Vrijheidspartij. "Die honden zijn zodanig getraind dat ze echt wel het onderscheid kunnen maken tussen menselijke resten en wat vermolmd hout. Wat is er gebeurd met het kind? Waar is het nu? Op de dag van haar ontsnapping vroeg Kampusch trouwens aan een dokter hoe lang na een bevalling er bewijzen kunnen worden gevonden van die bevalling", voegt ze er nog aan toe.

Het onderzoek naar de ontvoering van Kampusch heeft altijd bol gestaan van de beschuldigingen. Zo wordt er beweerd dat Priklopil helemaal geen vreemde was voor Kampusch maar gewoon een vriend van de familie. Kampusch heeft dat altijd ontkend en deed dat ook in haar boek over haar beproeving dat twee jaar geleden verscheen.

Toch blijft er twijfel bestaan over de exacte relatie tussen Kampusch en Priklopil. Zo barstte ze in tranen uit en noemde de politie moordenaars toen ze te horen kreeg dat Priklopil zich onder een trein had geworpen na haar ontsnapping. (hlnsydney/sps)
01/12/11 05u23
mailIcon print | Meer bookmarks |

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met meer dan 400.000 HLN-bezoekers

 
Aan het laden ...
Aan het laden ...
Kanaal Nieuws

© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Onze Franstalige nieuwssite www.7sur7.be.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.ad.nl. Nieuws: Nederlands nieuws, buitenlands nieuws, bizar nieuws, gezondheid en wetenschaps nieuws, economisch nieuws


acap enabled
Mediargus
reprocopy
Metriweb