Voor 250.000 Somaliërs dreigt de hongerdood

bewaar artikel
Door: redactie
18/11/11 - 14u48
© afp.

De honger en de droogte in Somalië neemt wat af, maar voor zo'n 250.000 mensen dreigt nog steeds de hongerdood. Dat meldt de Verenigde Naties in een nieuw verslag. In de regio's Bay, Bakool, en Laag-Shabelle, verlaagde de VN het alarmniveau wel van vijf (hongersnood) naar vier.

"De dodentol, vooral bij jonge kinderen, blijft extreem hoog, mede door de uitbraak van ziektes als de mazelen, cholera en malaria", aldus de Food Security and Nutrition Analysis Unit (FSNAU) van de VN.
 
Volgens de VN zijn sinds april al tienduizenden mensen om het leven gekomen. Verwacht wordt dat de komende weken nog meer slachtoffers gaan eisen.
 
"In 2012 wordt er weinig tot geen hongersnood verwacht in Somalië", zo luidt het bij de VN. De organisatie waarschuwt wel dat minstens 4 miljoen mensen, meer dan een derde van de bevolking, de komende negen maanden voedselhulp nodig zal hebben. (belga/sg)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!