Grote hinder door staking Londense Underground
Een groot deel van het personeel bij de Londense metro - de oudste ter wereld - heeft vandaag het werk neergelegd. De werknemers protesteren tegen ontslagen en kostenbesparingen. Miljoenen Londenaars ondervinden de grootste problemen om op het werk te raken.
Het onderhoudspersoneel, de bestuurders en de loketbedienden van de Londense Underground startten vanochtend een 24 urenstaking. Ze protesteren daarmee tegen de besparingen die volgens hen een ernstig veiligheidsrisico tot gevolg hebben. De Londense vervoersmaatschappij TfL wil 800 banen schrappen.
TfL riep zijn klanten vooraf op vandaag ander vervoer te zoeken. Veel Londenaars hebben hun fiets uit de garage gehaald, zijn 's ochtends vroeg te voet vertrokken of blijven gewoon thuis. Daarnaast werden ook 100 extra bussen ingelegd en worden 10.000 extra tochten met boten op de Thames voorzien. De Londense Underground vervoert elke dag 3 miljoen passagiers. (afp/adv)