Ga terug naar HLN
-
  • Aanmelden
  • Mijn bewaarde artikels
  • Welkom
  • Afmelden
  • Mijn bewaarde artikels

  • Lezersservice
  • Digikrant
  • Abonnement
hln
  • Binnenland
  • Buitenland
  • Sport
  • Showbizz
  • meer hln
    • You
    • Geld
    • Planet
    • Bizar
    • Muziek
    • iHLN
    • Wetenschap
    • Auto
    • Reizen
    • video
    • foto
  • 24u Buitenland
  • Cardiff

Studente (19) krijgt ruzie en steekt haar vriendje dood

bewaar artikel
  • artikel
  • reacties
Door: redactie
3/02/10 - 15u46

Een studente van negentien heeft haar vriendje doodgestoken. Het koppeltje ging het einde van de examens vieren en kreeg ruzie waarop Katherine McGrath (19) naar een keukemes greep en het in de borstkas van Alyn Thomas (22) plantte.

De twee kregen ruzie nadat een collega van de jongeman hem mee uit vroeg voor een drankje. Katherine stak haar vriend dood in de woning van haar ouders. "Het mes doorboorde het hart van Thomas", aldus aanklager Roger Thomas in de rechtbank van Cardiff. "Katherine had geen geldig excuus om haar vriend neer te steken. Er bestaat ook geen verschoning voor haar daad. Ze nam een mes en gebruikte het doelbewust."

"Zelfverdediging"
Nadat ze haar vriend neergestoken had, belde ze in paniek de hulpdiensten. Ze zei dat ze gehandeld had uit zelfverdediging omdat haar vriend haar gebeten had. "Ik handelde uit zelfverdediging. Mijn vriend heeft me aangevallen en ik wist niet wat ik moest doen", zei ze. McGrath werd opgepakt en meegenomen naar een politiebureau waar ze te horen kreeg dat haar vriend overleden was. "Mijn vriendje was gaan drinken met een collega en toen we ruzie kregen, riep hij haar naam. Hij duwde me op de grond. Mijn vriend werd al twee keer veroordeeld voor geweldpleging", luidde de verdediging van Katherine. "Hij begon me te bijten en ik wist niet meer wat ik moest doen. Ik wilde hem gewoon wegjagen."

Drinken en feesten
De jury kreeg te horen dat op de dag van de dodelijke steekpartij, Katherine eerst naar school ging. Ze kreeg haar eindresultaten en die waren prima. De jonge vrouw was klaar voor de universiteit. Het koppeltje ging daarop aan het vieren en dronk al stevig nog voor Alyn aan zijn shift begon in de supermarkt. Toen zijn shift erop zat, ging het stelletje opnieuw aan het feesten. "Ze gingen op café waar ze de collega van Alyn ontmoetten. Die had even voordien zijn wagen aangereden en kwam zich verontschuldigen. Alyn lachtte het ongeval weg waarop zijn collega hem enkele drankjes aanbood. Dat was de aanleiding voor de ruzie", aldus aanklager Thomas. Volgens de taxichauffeur die het koppel naar huis bracht, was er weinig aan de hand. McGrath beweert dat de sfeer slechter werd toen ze binnen waren. Alyn werd lastig en duwde zijn vriendin op de grond en toen ging ze naar eigen zeggen een keukenmes halen om hem af te schrikken.

"Voorbeeldig meisje"
Volgens Claudia Ferri (19) konden Katherine en Alyn het best met elkaar vinden. De ex-klasgenote van Katherine vertelde nog dat ze ernaar uit keek om samen met haar naar de unief te gaan. Ze omschreef haar vriendin als "een ernstig meisje dat hard studeerde". Ze was ook populair en kon met iedereen goed opschieten.

Beklaagde ontkent moord
De rechtbank kreeg ook nog te horen dat ze na haar arrestatie hopeloos werd. Ze bonkte met haar hoofd tegen de muren. Volgens de aanklager was ze hopeloos geworden en dat bleek ook uit het feit dat ze haar verklaringen een paar keer gewijzigd heeft. Alyn was smoorverliefd op zijn vriendin en het vooruitzicht dat ze naar de universiteit zou vertrekken, stemde hem droevig. Hij had immers weinig vertrouwen in een langeafstandsrelatie. Intussen blijft de jonge vrouw ontkennen dat ze haar vriend vermoord heeft. Het proces is nog niet afgelopen. (vsv)

  • Reageer
  • bewaar artikel
  • Mail
  • Print
Rapporteer een fout in het artikel aan onze redactie

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!
  • algemene voorwaarden en gedragscode
Aan het laden...

Meer over
  • Cardiff
  • Verenigd Koninkrijk

gerelateerd nieuws

Meer over
  • Cardiff
  • Verenigd Koninkrijk
Abonnement Het Laatste Nieuws - promotie 12 + 6 maanden GRATIS Het Laatste Nieuws

    HLN.be

  • RSS (wat is RSS?)
  • HLN.be op Facebook
  • HLN Nieuwsbrief
  • Surf naar m.hln.be
  • Smartphone

     

  • HLN als homepagina
  • HLN in je favorieten
  • Raadpleeg het archief
  • De laatste 48 uur
  • Toevoegen aan Google

     

  • contacteer HLN.be
  • adverteren op HLN.be
  • vacatures
  • partnersites
  • hoe ons bereiken?

    De krant

  • contacteer de krant
  • abonneer je
  • de krant tijdens mijn vakantie
  • info ivm abonnementen
  • iPad

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Onze Franstalige nieuwssite www.7sur7.be.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.ad.nl.

acap enabled
  • Mediargus
  • reprocopy
  • Disclaimer CIM Internet