Schijnverkiezingen moeten coup in Honduras legitimeren

bewaar artikel
Door: redactie
26/11/09 - 14u13
De huidige interim-president Roberto Micheletti.
Presidentskandidaat Elvin Santos.
De afgezette president Manuel Zelaya.

Zondag worden in Honduras presidentsverkiezingen gehouden die het coupregime, dat op 28 juni de verkozen president Manuel Zelaya afzette, legitimiteit moeten verschaffen.

Opgezet spel
Coupleider en interim-president Roberto Micheletti en Zelaya, "de bondgenoot van Hugo Chavez", staan niet op de stembriefjes. De kiezer heeft de keuze tussen Porfirio Lobo en Elvin Santos. Beiden steunen de staatsgreep. De enige kandidaat die tegen de coup was, Carlos Reyes, stapte uit de race omdat de hele stembusgang volgens hem opgezet spel is.

Hard optreden

De verkiezing zal dus waarschijnlijk doorgestoken kaart zijn. Zondag zullen er dan ook overal veiligheidstroepen zijn om elk protest in de kiem te smoren. Nadat het coupregime al maanden hard heeft opgetreden tegen elke vorm van protest, daarbij duchtig de voeten vegend aan de mensenrechten, valt het niet uit te sluiten dat dat zondag ook het geval zal zijn.

Legitieme socialist

Tot zover heeft de hele internationale gemeenschap geweigerd het coupregime te erkennen. De vraag is of zij dat gaat blijven doen nadat het land zondag een verkozen president zal hebben. In neoliberale middens heerst de opvatting dat een niet al te legitieme vrijhandelspresident te prefereren valt boven een legitieme "socialist". (belga/adb)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!