Neelie Kroes blijft op post.
José Manuel Barroso, voorzitter van de Europese Commissie, is verheugd dat de volgende Europese Commissie negen vrouwen in haar rangen zal tellen. Dat is één vrouwelijke commissaris meer dan bij de uittredende ploeg.
Barroso heeft de laatste van de 26 namen ontvangen, die vooruitgeschoven werden door de regeringen van de lidstaten. Zo heeft Nederland opnieuw Neelie Kroes (foto) naar voren geschoven om een tweede mandaat op te nemen.
Negen vrouwen
Niet alleen Neelie Kroes et Catherine Ashton, vorige week nog benoemd tot hoge vertegenwoordiger en vicevoorzitter van de Europese Commissie, maar ook zeven andere vrouwen zijn voorgesteld als vrouwelijke commissaris. Het gaat om Connie Hedegaard (Denemarken), Maria Damanaki (Griekenland), Viviane Reding (Luxemburg), Cecilia Malmström (Zweden, ), Maire Geoghegan Quinn (Ierland), Androulla Vassiliou (Cyprus) et de Rumiana Jeleva (Bulgarije). (belga/gb)


