Mediaset-proces Berlusconi uitgesteld tot 18 januari

bewaar artikel
Door: redactie
16/11/09 - 12u33

Het Mediaset-proces tegen de Italiaanse premier Silvio Berlusconi is vandaag uitgesteld tot 18 januari. Reden zou Berlusconi's aanwezigheid zijn op de FAO-top in Rome. De rechters in Milaan aanvaardden het argument van de advocaten van Berlusconi dat de premier legitiem verhinderd was.
 
Ondertussen is een hervormingswet van Justitie in de maak die de aanklacht zou doen vervallen. Het ontwerp houdt in dat een strafzaak verjaart als er twee jaar na de publicatie van de aanklacht nog geen uitspraak in eerste aanleg is. Het lijkt er volgens de Italiaanse media op dat de wet erop gericht is Berlusconi uit de wind te zetten.
 
Naast het Mediaset-proces is Berlusconi ook betrokken in een tweede proces, namelijk dat van zijn Britse fiscaal advocaat David Mills. Dat proces herneemt normaal gezien op 27 november. (afp/lpb)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!