Tien doden bij zelfmoordaanslag in Peshawar

bewaar artikel
Door: redactie
8/11/09 - 08u36
UPDATE

Bij een zelfmoordaanslag in Peshawar, in het noordwesten van Pakistan, zijn twaalf mensen om het leven gekomen. Zesendertig anderen raakten gewond. De zelfmoordaanslag was gericht tegen Abdul Malik, de burgemeester van Adizai, die aan het hoofd stond van een militie tegen de tabilan. De man liet het leven bij de aanslag. Dat melden de politie en een medische bron. De aanslag met een bomauto werd door een kamikaze gepleegd voor een woning van Malik.

De lokale politicus richtte, net zoals andere burgemeesters in het gebied, een militie op tegen de taliban. De man was verschillende keren het doelwit van de taliban, zijn voormalige bondgenoten. Bij het geweld in Pakistan kwamen sinds juli 2007 al ruim 2.400 mensen om het leven.

"De kamikaze kwam met een wagen aan en liet die ontploffen toen de burgemeester zich met bezoekers voor zijn gastenhuis bevond, dat naast een veemarkt ligt", verklaarde de chef van de lokale administratie. (afp/tw/kh)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!