Moet de Zeeuwse Hertogin Hedwigepolder nu wel of niet onder water worden gezet voor natuurherstel? Na jaren discussie en onderzoek hakt het Nederlandse kabinet vandaag de knoop door.
Ingenieursbureau Grontmij bekeek in opdracht van het kabinet of buitendijks natuurherstel een alternatief kan zijn voor het onder water zetten van de polder, want ontpolderen ligt gevoelig in Zeeland en bij een groot deel van de Tweede Kamer. Uit de inventarisatie blijkt dat het aangedragen alternatief niet effectief genoeg is. Een commissie onder leiding van Ed Nijpels concludeerde eerder dat het onder water zetten van de Hedwigepolder de beste optie is.
Afspraken nakomen
Natuurherstel is nodig vanwege het verdiepen van de Westerschelde. De Vlamingen willen snel een diepere vaargeul naar de Antwerpse haven zodat daar grotere schepen binnen kunnen varen. Nadat de Raad van State deze zomer de werkzaamheden in de Westerschelde opschortte, voelden de Vlamingen zich bekocht, want de verdieping zou eigenlijk eind 2009 klaar moeten zijn. Nederland benadrukte daarna verscheidene keren dat het de afspraken hierover heus wil nakomen. "We wegen alle factoren af: financiële, juridische en ook de verhoudingen met Vlaanderen", stelde premier Jan Peter Balkenende eerder. (anp/eb)
Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!


