Vorige week werd 'de jungle' opgeruimd.
In de Franse havenstad Calais ontruimt de politie vandaag opnieuw een immigrantenkamp, zegt de prefect van het departement Pas-de-Calais. Het gaat om een kamp met Afghanen waarin de afgelopen maanden steeds ten minste tien mensen zaten, berichtten Franse media.
Andere projecten
Prefect Pierre de Bousquet de Florian zegt dat in de komende periode nog andere projecten zijn gepland, "op zijn minst één per week". Volgens De Bousquet de Florian wordt echter niet elke keer veel ruchtbaarheid gegeven aan de ontruimingen. Hij spreekt van een efficiënte operatie, omdat er in juni nog ruim duizend immigranten in de clandestiniteit zaten in Calais. Dat zou nu zijn teruggebracht tot ongeveer driehonderd personen.
Jungle
Een week geleden ontruimde de oproerpolitie het immigrantenkamp 'de jungle' en pakte 276 Afghanen op. Van de 129 volwassenen zijn er inmiddels 89 vrijgelaten. De immigranten willen het Kanaal oversteken naar Groot-Brittannië. (anp/sam)


