De zwarte herder Philimon Zandamela is een cultfiguur in Kroatië.
In Kroatië is een herder in een lastig parket geraakt nadat hij met zijn kudde schapen in een mijnenveld belandde. Een reddingsteam moest de man en zijn dieren komen ontzetten. De onfortuinlijke Philimon Zandamela (34) en zijn schapen kwamen heelhuids uit het avontuur.
Zwavelzuur, zelfmoord en porno
Zandamela is stilaan een cultfiguur aan het worden. Afkomstig uit Mozambique, is Philimon de enige zwarte herder in Kroatië. De man kwam al in het nieuws toen hij per ongeluk een dosis zwavelzuur naar binnen slikte. Ook stak hij een mes in zijn buik nadat een waarzegster hem had verteld dat het tijd was om te sterven. Daarenboven werd een veelbelovende carrière als pornoster in de kiem gesmoord toen zijn vrouw er mee dreigde hem te laten zitten indien hij er niet onmidddellijk mee stopte.
Vreemde bulten
Over zijn recentste esbattementen in het mijnenveld, wist Zandamela het volgende te vertellen: "Ik volgde mijn schapen en zag plots vreemde bulten op de grond. Al snel had ik door waarin ik was terechtgekomen. Gelukkig had ik een gsm bij en kon ik de hulpdiensten bellen. Ik mag blij zijn dat ik nog in één stuk ben". (eb)


