Een priester die zijn ontblote penis beroerde in een restaurant, heeft voor een rechtbank in Michigan aan het kortste eind getrokken. Na een klacht van een dienster veroordeelde de rechter pastoor Roger Knapp (57) tot negen maanden voorwaardelijk. De geestelijke moet ook een psychiatrische behandeling volgen.
Onder tafel
Het merkwaardige incident deed zich voor op 26 maart in een Mexicaans restaurant in Woodhaven. Een dienster zag hoe pastoor Knapp zijn jongeheer onder tafel tevoorschijn haalde en er mee aan het spelen ging. Volgens de dienster was het duidelijk: de pastoor was aan het masturberen geslagen. Knapp beweerde evenwel dat hij gemorste saus van zijn broek aan het wrijven was.
Werkstraf en boete
De rechter geloofde het verhaal van de dienster. Naast de voorwaardelijke straf moet de pastoor van de Sint Victorkerk in Gibraltar (Michigan) een werkstraf van 50 uur uitvoeren en een boete van 600 dollar betalen.
Vuile praat
In het politierapport staat ook nog te lezen dat de priester wel vaker naar het restaurant kwam. De man had de gewoonte om vuile praat te verkopen tegen de dienster in kwestie. Intussen heeft eerwaarde Knapp 'persoonlijk verlof' genomen. (eb)


