-
 

Zeven mannen ziek na eten van blaasvistestikels

Blaasvis eten blijkt niet zonder risico's.
Zeven Japanners zijn ernstig ziek geworden na het eten van blaasvistestikels. Dit incident doet de controverse rond de gevaarlijke delicatesse weer oplaaien.

Verlamd
De slachtoffers aten gisteravond rauw vlees en de blaasviskloten - ook bekend als shirako - in een restaurant in Tsuruoka. Ze werden onwel en vertoonden verlammingsverschijnselen. De hele groep werd overgebracht naar het ziekenhuis. Eén van hen is in kritieke toestand. De slachtoffers zijn tussen 61 en 69 jaar.

Restaurateur ondervraagd
Het restaurant had geen vergunning om blaasvis te serveren. De vis bevat giftige stoffen die dodelijk kunnen zijn. De uitbater wordt ondervraagd door de politie. Hij wordt verdacht van nalatigheid.

Vergunning
Om ongelukken te vermijden mogen enkel koks met een speciale licentie de blaasvis bereiden. In 2002 zijn zes mensen gestorven aan blaasvisvergiftiging. Elk jaar eist het gastronomische hoogstandje gemiddeld drie mensenlevens in Japan. (eb)
27/01/09 12u37
      mailIcon Mail een vriend(in)      printIcon Printversie

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met meer dan 400.000 HLN-bezoekers

 

© De Persgroep Publishing. Alle rechten voorbehouden. Lees de gebruiksvoorwaarden.

Mediargus Metriweb