Britse leerlingen vaker gewapend naar school

bewaar artikel
Door: redactie
19/01/09 - 15u11
(archieffoto)

Steeds meer leerlingen in Engeland trekken een speciale vest aan om naar school te gaan en beschermen zich zo tegen messteken en meer leerlingen gaan ook gewapend naar de les. Hun messen verstoppen ze op de speelplaats.

"Uit zelfverdediging"
Naast messen zijn ook schroevendraaiers, hamers en beitels populaire wapens onder de schoolgaande jeugd. De meeste leerlingen brengen wapens mee uit zelfverdediging, blijkt uit een onderzoek. "Wapens meebrengen naar school kan geen kwaad. Je kan altijd aangevallen worden en we moeten ons toch kunnen verdedigen", vertelt een leerling. "Ik verdedig me nog liever met een mes of een pistool dan dat ze me doden. Het risico om opgepakt te worden neem ik erbij, nog liever dat dan sterven", vertelt een andere. Volgens de onderzoekers zijn niet alleen de leerlingen een gevaar voor elkaar maar loopt ook het onderwijzend personeel gevaar. "Het is slechts een kwestie van tijd voor er een leraar doodgeschoten wordt op school", luidt het.

Al op jonge leeftijd
De leraars vrezen ook de invasies van gewapende bendes in de scholen en het geweld begint reeds op vroege leeftijd. Leerlingen van amper twaalf vinden hun weg naar de gewapende straatbendes. De onderzoekers hoorden van leerlingen ook dat ze vaak meer praten en bezig zijn met hun bendeleven dan met hun schooltaken. De interviews met de leerlingen en leraars werden uitgevoerd in opdracht van de lerarenvakbond NASUWT. (vsv)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!