Heeft de 'Ghostrider' een kapitale fout gemaakt en zich verraden? De Zweedse politie hoopt van wel. De 'Ghostrider' is hen al jaren te snel af en blijft maar met hun voeten spelen. De 'Ghostrider' raast in zijn zwart pak tegen meer dan 300 kilometer per uur over de wegen. Hij wacht politiepatrouilles op en daagt hen uit.
Volksheld
Het fenomeen begon in 2002. Toen doken de eerste filmpjes van de durfal op op het internet. Hij haalde tegen waanzinnig hoge snelheden halsbrekende toeren uit in het verkeer. Op YouTube groeide hij uit tot een ware 'volksheld' van de motorrijders. Een van zijn bekende stunts is zijn race van Stockholm naar Uppsala. Hij legde het 68 kilometer lange traject af in minder dan een kwartier tijd tegen een gemiddelde snelheid van 270 kilometer per uur. "Het is ongelooflijk dat hij nog geen slachtoffers gemaakt heeft", zegt agente Ann Lindberg aan de krant Aftonbladet. "En dat hijzelf nog leeft, is zowaar nog onwaarschijnlijker."
Helm afgezet
Jarenlang bleef hij anoniem en ongrijpbaar voor de politie maar nu zou hij een kapitale fout gemaakt hebben. De politie bestudeert een filmpje waarin hij achtervolgd werd door verschillende patrouilles op de E4 autosnelweg in de buurt van Stockholm. Hij minderde gas en verliet onmiddellijk de snelweg. Even later duikt hij een garage in en is te zien hoe iemand zijn helm afzet. Zijn gezicht is duidelijk zichtbaar op de beelden en de politie hoopt nu dat ze de 'Ghostrider' eindelijk kunnen identificeren. (vsv)
Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!


