-
 

Chirurg eist nier terug van ex-vrouw of 1,5 miljoen dollar

Richard Batista eist zijn nier terug omdat zijn (ex-)vrouw hem bedrogen heeft.
Een Amerikaanse chirug die acht jaar geleden zijn nier afstond aan zijn zieke vrouw eist nu zijn nier terug van zijn ondertussen ex-vrouw. Zoniet moet de vrouw hem 1,5 miljoen dollar (1,1 miljoen euro) betalen. De man kan het niet verkroppen dat zijn vrouw hem na het doneren van zijn nier toch nog bedroog.

Sterkste gevoel
De 49-jarige Richard Batista uit Long Island stond in 2001 zijn nier af aan zijn zieke vrouw. Vier jaar later besloot zij bij hem weg te gaan. Hij eist 1,5 miljoen dollar omdat dit de marktwaarde van een nier zou zijn. "Toen ik mijn nier afstond aan haar, voelde ik enkel vreugde", zegt Richard Batista. "Je kan geen waarde plakken op een orgaan dat je aan iemand afstaat als je daardoor het leven van die persoon kan redden. Dat is het sterkste gevoel dat er bestaat. Ik zou het morgen opnieuw doen als het moest. Helaas bedroog mijn vrouw me daarna niet alleen, ze verwoestte ook ons huwelijk. Ze sloeg me met scheidingspapieren om de oren terwijl ik aan een operatie werkte om iemands leven te redden."

Onredelijk
Het voormalige stel heeft samen drie kinderen (van 8, 11 en 14 jaar). Dawnell (44) leed aan jaren aan nierfalen en twee eerdere transplantaties waren mislukt. Onverwachts bleek haar man een geschikte donor te zijn. Vier jaar na de succesvolle transplantatie had Dawnell een affaire met een andere man en vroeg de scheiding aan. Ze probeerde Richard weg te houden van zijn eigen kinderen. "De enige reden waarom we haar voor de rechter sleuren, is dat ze zich onredelijk gedraagt", zegt Batista's advocaat Dominic Barbara. "Als ze hem juist had behandeld, was dit allemaal niet gebeurd." (hlnsydney/kh)
08/01/09 04u01
      mailIcon Mail een vriend(in)      printIcon Printversie

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met meer dan 400.000 HLN-bezoekers

 

© De Persgroep Publishing. Alle rechten voorbehouden. Lees de gebruiksvoorwaarden.

Mediargus Metriweb