Computer gedraagt zich bijna als mens

bewaar artikel
Door: redactie
14/10/08 - 17u16
Elbot houdt wel van een geintje.
Maar soms doet hij wel een beetje zielig.

Een computer heeft een groep mensen bijna doen geloven dat hij een mens is in de zogenaamde Turing-test. Daarbij verhoren personen een computer en andere mensen.

Test
Als de vragenstellers aan het einde van de test kunnen zeggen welke gesprekspartner een computer en welke een mens is, hebben de computers gefaald. Als de computer dertig procent van de ondervragers weet te foppen, slaagt hij.

Twijfel
Afgelopen weekend wist computer Elbot maar liefst 25 procent van de mensen om de tuin te leiden. Dat is het hoogste percentage tot nu toe, meldt de Telegraaf. Daarbij komt dat hij degenen die hem wel als computer wisten te ontmaskeren, toch nog wel erg twijfelden.

Website
Je kan met Elbot ook zelf een praatje maken, en dat gaat verrassend vlot. Tenzij je hem vervelende vragen stelt, dan heeft hij wel de neiging van onderwerp te veranderen... (sam)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!