UPDATE
Waaghals Yves Rossi.
Vanmiddag, even na kwart over twee, zette de Zwitser Yves Rossy (49) voet op Engelse bodem na een vlucht over het Kanaal van amper 10 minuten met niet meer dan een paar vleugels op zijn rug. "Ik voel me fantastisch. Ik wil graag alle mensen bedanken die dit met mij hebben gerealiseerd. Dit is mijn cadeau aan hen."
190 per uur
De met straalmotoren aangedreven Zwitserse waaghals is meteen de eerste man die de route van Louis Bleriot volgde, de Fransman die 99 jaar geleden als eerste het Kanaal overstak zonder in een toestel te zitten. Volgens de officiƫle timing deed Rossy er exact 9 minuten en 32 seconden over, wat neerkomt op ruim 190 km per uur.
Vliegen als een vogel
"Het was perfect. Het weer was veel beter dan gisteren. We gaan nu verder met dit project. We hebben bewezen dat vliegen op deze manier mogelijk is. Het is mogelijk om te vliegen als een vogel. Ik hoop dat meer mensen dit in de toekomst kunnen gaan doen."
Derde keer, goede keer
Rossy heeft twee eerdere pogingen, woensdag en donderdag, moeten afgelasten door het slechte weer.
Topsnelheid van 300 per uur
De voormalige legerpiloot - hij heeft meer dan 1.000 vlieguren met de Mirage III op zijn conto - en huidig lijnpiloot, werd in 2004 de eerste man die met aparte vleugels met motoren vloog. Zijn nieuwe vleugel, met een spanwijdte van drie meter, laat alleen korte vluchten van een tiental minuten toe, aangezien de kerosinetank erg klein is (30 liter). Hij kan met deze vleugels een topsnelheid van 300 kilometer per uur halen. (afp/eb)


