Het wedstrijdmateriaal van de Nathan's Hot Dog Eating Contest.
© reuters.
Het is 4 juli vandaag en dus vieren de Amerikanen officieel hun onafhankelijkheid van de Britten. Het is een dag bomvol patriottistische uitingen. Eén van de bekendste evenementen vindt plaats in Coney Island, New York. Daar vindt vandaag de 97ste editie plaats van Nathan's Hot Dog Eating Contest.
Voor de deelnemers mogen aanvallen, worden ze eerst gewogen door de burgemeester van New York.
© afp.
© afp.
Sonya Thomas in volle actie.
© afp.
Nathan's Hot Dog Eating Contest is niet zomaar een eetwedstrijd, het is dé eetwedstrijd van Amerika. Jaarlijks trekt de schranspartij tienduizenden toeschouwers en volgen miljoenen fans de wedstrijd op tv, die als een ware sportwedstrijd wordt verslagen.
Voor de deelnemers mogen aanvallen, worden ze eerst gewogen door de burgemeester van New York. Zodra het startsein is gegeven, is het de bedoeling zo veel mogelijk hotdogs (mét broodje) naar binnen te duwen in tien minuten tijd.
Winnares weegt slechts 45 kg
De winnaars dit jaar zijn Joey Chestnut en Sonya Thomas. De 28-jarige Chestnut won voor de zesde keer op rij. Hij evenaarde zijn eigen wereldrecord van 68 hotdogs in tien minuten. Thomas, van afkomst een Koreaanse, vestigde met 41 hotdogs een nieuw wereldrecord bij de vrouwen en verraste de honderden toeschouwers: ze weegt slecht 45 kilogram.
"Mijn record is 68 hotdogs in tien minuten en ik wil het breken", zei Chestnut voor de wedstrijd aan CNN. De bouwingenieur weegt zowat 100 kilogram en ziet er ook een beetje uit als iemand die gevaarlijk is voor worstenbroodjes. Zijn bijnaam is 'Jaws'.
Speciale techniek
Sonya Thomas wordt weliswaar 'Black Widow' genoemd, maar haar uiterlijk is weinig angstaanjagend. De 44-jarige vrouw zei voor de wedstrijd dat ze een speciale tactiek heeft. "Ik dompel steeds opnieuw twee hotdogs in een glas water en eet ze dan op". Ze krijgen elk 10.000 dollar prijzengeld en een eregordel. Bij de vrouwen is die rose, bij de heren (mosterd)geel.
De traditionele hotdogwedstrijd bestaat al bijna 100 jaar. In 1916 organiseerde restaurant 'Nathan's' voor de eerste keer de wedstrijd aan de New Yorkse wandelboulevard Coney Island. De toenmalige winnaar verorberde 13 hotdogs.
- Crisnée fietst omtrek van de aarde, goed voor het Guinness Book
- Richard Branson steekt Kanaal over met kitesurf
- Waal haalt 100 kilometer per uur met rijdende wc
- fotospecial 68 hotdogs in tien minuten op 's werelds bekendste schranspartij
Lees ook
De winnaars: Joey Chestnut en Sonya Thomas.
© afp.


