© thinkstock.
Een Australische studente is in beroep gegaan tegen het resultaat van een examen, omdat ze 'maar' 99,95 procent scoorde. Een probleem met haar pols en discriminatie hielden haar van een perfecte score.
De puntentelling verliep niet traditioneel, aangezien het om een ingangsexamen van de universiteit ging. Zo deed ze beter dan 99,95 procent van de deelnemers en dat betekende dat maar één persoon een beter examen had afgelegd. Sarah Hui Xin Wong vond echter dat zij op de eerste plaats hoorde te staan, indien ze niet gediscrimineerd was.
Samen met haar moeder ging ze in beroep en zo werd ze Down Under een gemakkelijk doelwit van spot. Ze aanvaardde haar resultaat als goed voor een "gewone mens", maar de universiteit had rekening moeten houden met haar handicap. Zo kan ze haar polsen onvoldoende bewegen en vroeg ze om meer tijd voor het examen. De rechter gaf haar geen gelijk.
Intussen heeft ze een gecombineerde studie van wetenschap en geneeskunde aan de universiteit van Sydney aanvaard.



Door: