Een 'ramptoerist' postte deze foto op zijn Facebookpagina.
Zeg nooit luidop dat agenten speelvogels zijn maar deze kerel kan straks toch op hoongelach rekenen. Tijdens een interventie vergat hij om de handrem op te trekken van zijn patrouillevoertuig en wat normaal alleen in films gebeurt, vond gisteravond plaats in Svenborg. Het voertuig bolde een speelgoedwinkel binnen.
De wagen rolde door de etalage van de speelgoedzaak 'Buddy'. "Hij repte zich naar de plaats van de melding en sprong uit zijn wagen. Hij vergat daarbij om de handrem op te trekken", zegt zijn collega Erik Halkjær van de politiezone Fyn in Denemarken. Het spijtige voorval had gisteravond omstreeks 22 uur plaats. Lang na sluitingstijd en dus raakte er niemand gewond. Toch is de schade aan de winkel en de wagen vrij groot. "Het etalageraam ligt aan diggelen en ook de voorkant van de wagen is er behoorlijk aan toe", aldus Halkjær.
Het gebeurde allemaal tijdens een interventie in de Møllergade. "Er werden twee verdachten gesignaleerd in een huis die bezig waren met een transactie", legt Halkjær uit. Ondanks het snelle uitrukken waren de twee bij aankomst van de politie al verdwenen. Dat was ook de wagen toen de agenten terugliepen. "Die zagen ze terug op het einde van de straat in de speelgoedwinkel. Mijn collega is er het hart van in."
Het voorval kan nog gevolgen hebben voor de agent. "In principe kunnen we hem beboeten, ja", luidt het antwoord op de vraag of de agent ook gestraft zal worden. "Maar dat zal afhangen van de aanklager. Het betalen van de schade zal gebeuren met het politiebudget." De ongelukkige agent wordt in ieder geval niet geschorst maar kan zich wel aan een paar grappige opmerkingen verwachten als hij vandaag het commissariaat binnenstapt.



Bewerkt door: