Advocate eist 45.000 euro van Franse spoorwegen wegens vertragingen

bewaar artikel
Door: redactie
31/01/12 - 10u22
© afp.

Een jonge advocate eist 45.000 euro schadevergoeding van de Franse spoorwegen. Ze verloor haar job omdat ze vaak te laat arriveerde op het advocatenkantoor en acht de spoorwegen verantwoordelijk voor haar ontslag.

Soazig Parassols verschijnt vandaag in een rechtbank in Parijs om haar eis kracht bij te zetten. De jonge advocate was aan de slag in een kantoor in Lyon en trok met de trein van Ambérie-en-Bugey naar haar werk. De treinreis van vijftig kilometer was blijkbaar geen evidentie en de Française beweert dat ze vaak met een uur vertraging aankwam. Na een maand was de maat vol. Haar werkgever prees haar kwaliteiten maar kon het niet langer meer hebben dat ze te laat kwam. Er was geen andere optie dan haar ontslag.

Volgens haar raadsman David Métaxas is de claim van zijn cliënte gerechtvaardigd. "Haar trein kwam quasi elke dag met vertraging aan", vertelde hij aan het radiostation France Info. "Ze moest steeds vroeg vertrekken en de vertragingen liepen op tot meer dan een uur, langer dan de treinreis zelf in normale omstandigheden duurt."

Het is niet de eerste keer dat de Franse spoorwegen aangeklaagd worden voor laattijdig arriveren. Vorig jaar werd de SNCF veroordeeld tot het betalen van 800 euro schadevergoeding aan een man die een dag miste op zijn werk omdat de hogesnelheidstrein tussen Lyon en Parijs meer dan zeven uur vertraging opliep. (vsv)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!