Slordige dokters kleven ogen van twee bengels dicht

bewaar artikel
Door: redactie
13/01/12 - 13u58

Dokters hebben per ongeluk ogen dichtgeplakt van twee jongens. In beide gevallen ging het om slordig handelen van de artsen met een medische lijm op basis van water. De jongens hielden geen blijvende letsels over aan het geknoei van de dokters.

Het eerste incident betreft een peuter van 22 maanden. De jongen was gevallen en liep daarbij een diepe snijwonde op aan zijn voorhoofdje. De ouders brachten de bengel meteen naar de spoed van het ziekenhuis in de stad Göteborg. De spoedarts gebruikte een kleefmiddel om de wonde te hechten maar ging daarbij slordig te werk. Hij gebruikte te veel lijm en de kleefstof druppelde in een oog. 'Toen de verzorging erop zat en hij onze zoon terug gaf, kon hij zijn oog niet meer openen. Zijn ooglid en oog zaten volledig onder de lijm. Toen we hem hierop attent maakten, las hij wat er op het lijmdoosje stond en verliet de kamer. Hij ging zijn collega's consulteren. Even later kwam hij opnieuw binnen met de mededeling dat een oogspecialist van een ander hospitaal ons onmiddellijk wou helpen', luidt het in een brief van de ouders aan de Nationale Raad voor Gezondheid en Welzijn.

De ouders en de peuter haastten zich naar het ziekenhuis van Mölndal waar de bengel meteen onder het mis ging om het ooglid opnieuw open te snijden. De operatie duurde ruim een uur en de knul had nog dagen last van de ingreep. De ouders hadden heel wat kritiek op de handelswijze van de eerste dokter. 'Een kleine hoofdwonde draaide uit op heel wat ellende met een operatie en hospitalisatie in een oogkliniek. Dit had nooit mogen gebeuren', aldus de ouders in hun brief.

Een gelijkaardig incident had ook plaats in Västerbotten waar een kleuter een hoofdwonde opliep boven een wenkbrauw. Ook zijn oog werd per ongeluk dichtgekleefd met lijm. "Dit mag eigenlijk niet gebeuren. Het is lastig voor de kinderen én de ouders. Bovendien is het ook angstaanjagend voor kinderen die denken dat ze blind gaan worden", zegt Ove Berglund, hoofddokter van de medische raad in Västerbotten in de krant Expressen.

In beide gevallen werd medische lijm op basis van water gebruikt van het merk LiquiBand . "Niet het product was het probleem, wel de wijze waarop het gebruikt werd", benadrukt Bergland. Intussen heeft het ziekenhuis in Västerbotten een aantal procedures gewijzigd om onaangename situaties voor patiënten in de toekomst te vermijden, luidt het officieel. (vsv)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!