De 28-jarige Chinees Zhang Yanbei kan perfect verlost worden van de goedaardige tumor die zowat de helft van zijn gelaat heeft overwoekerd. Probleem is evenwel dat de man uit Shijiazhuang een zeldzame bloedgroep heeft en de operatie moet uitgesteld worden bij gebrek aan bloed van het type RH-negatief.
Bij zijn geboorte had Zhang een bruin puntje ter grootte van een spijkerkop op zijn linkerslaap. Zijn ouders besteedden hier geen aandacht aan, maar in de loop der jaren groeide het puntje uit tot een enorm gezwel dat nu zowat de helft van 's mans gelaat bedekt.
Volgens dokter Yang Jianmin is de tumor een goedaardig neurofibroom en kan die operatief verwijderd worden. "Het probleem is dat de patiƫnt een zeldzame bloedgroep heeft. We zijn naarstig op zoek naar bloed van het type RH-negatief. In de provincie Hebei is er geen enkel hospitaal dat hier een voorraad van heeft", aldus de arts. (eb)


