In de reeks shockerende kunst presenteren we u vandaag 'masturbeerartiest' Jordan McKenzie: de veertigjarige excentriekeling heeft 55 doeken bewerkt met zijn sperma en vervolgens besprenkeld met koolstof. Op die manier blijven zijn kwakjes voor het nageslacht behouden. Voor de liefhebbers: het resultaat is een maand lang te bewonderen in een Londense gallerie.
"Bidden"
De pastoor van het nabijgelegen Clerkenwell ziet het met lede ogen aan. "Al wat we kunnen doen, is bidden voor die man. Dit is duidelijk een zwaar gestoord persoon. Ongelooflijk ook dat iemand dit als kunst beschouwt en dat wangedrocht gewoon in zijn galerij laat bezichtigen."
Afkeer
Dezelfde afkeer krijgen we te horen bij collega-kunstenaar David Gleeson. "Ja, we hadden al Tracy Emin die haar slipjes tentoon spreidde, maar dit is van een hele andere orde. Ik ben voor elke vorm van expressie, maar alstublief... Masturbeer niet gewoon over een stuk papier."
"Driemaal per week"
McKenzie lijkt zich van de kritieken niet al te veel aan te trekken. Sterker nog, hij belooft voortaan driemaal per week 'kunst' te fabriceren. "Ik zie het als een dagboek van mijn ejaculaties, heel oprecht en delicaat dus. Ik hoop dat mensen ze komen bekijken." (svm)
- Masturbatiemarathon in Kopenhagen


