Een Australische school heeft vrijdag haar excuses moeten aanbieden aan de ouders van haar leerlingen na een verkleedwedstrijd die gewonnen werd door een kind in Adolf Hitler-kostuum. Dat melden de lokale media.
Het kind, dat een nazikostuum en hakenkruis droeg, haalde het in de wedstrijd van zijn medeleerlingen, allen negen- of tienjarigen. Na klachten van ouders stuurde de katholieke school in Perth een brief met excuses naar de families.
Beroemd personage
"Achteraf bekeken, hadden we anders moeten handelen", zei de directeur, die anoniem bleef, maar geciteerd werd door de krant The West Australian. Hij argumenteerde wel dat Hitler "een beroemd personage was" en zei dat het "veel heisa om niets" was. De school zal in de toekomst verkleedwedstrijden wel beperken tot personages "die aangepast zijn aan leerlingen van de lagere school". (afp/eb)
- Hitler was zelf niet raszuiver en verwant met Joden
- Kinderen met nazi-namen mogen niet terug naar ouders
- Duitser riskeert celstraf voor 'Sieg Heil'-ringtone van Hitler


