"Ontoerekeningsvatbare moordenaar geschikt als taxichauffeur in Melbourne"

Een Australiër uit Melbourne die zijn vrouw doodde maar werd vrijgesproken van moord omdat hij ontoerekeningsvatbaar werd verklaard, mag van de rechter wél achter het stuur van een taxi plaatsnemen. De man had zijn echtgenote doodgestoken toen hij in een depressie zat. Er werd wel nog beroep aangetekend tegen het feit dat de man een licentie als taxichauffeur zou verkrijgen.

Nadat hij ontslagen werd van zijn door het gerecht opgelegde psychische behandeling en van gerechtelijk toezicht, werd hem in 2008 een licentie geweigerd door de directeur van het Openbare Vervoer (DOV). Maar volgens het VCAT was de man inmiddels - na de moord op zijn vrouw in 1990 - een persoon met een goed karakter geworden en was hij geschikt voor het beroep van taxichauffeur.

De DOV, die vond dat de VCAT geen rekening hield met het vertrouwen dat de klant in het openbaar vervoer stelt, ging in beroep maar kreeg daar dus geen gelijk. Het gerecht verbiedt ook de identiteit van de felbesproken taxichauffeur bekend te maken.

In het Hooggerechtshof bleek wel dat de man eerst nog verscheidene rijlessen en cursussen zal moeten volgen alvorens in aanmerking te komen voor de licentie. (jv)


29/07/10 16u28

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met meer dan 400.000 HLN-bezoekers

 
Aan het laden ...
Aan het laden ...
Kanaal Nieuws
 Jouw .BE nog vrij?

Actie: GRATIS domeinnaam
 Wedden dat het klikt?
Go2.be - Uw favoriete linksite

© De Persgroep Publishing. Alle rechten voorbehouden. Lees de gebruiksvoorwaarden.



acap enabled
Mediargus
reprocopy
Metriweb