Veertig mensen gewond na bijenaanval in Niger

bewaar artikel
Door: redactie
22/03/10 - 18u04

Een zwerm boze bijen heeft lelijk huisgehouden in een dorp in het Afrikaanse Niger. Veertig mensen moesten in het ziekenhuis worden opgenomen. Een paard en een ezel overleefden de bijenaanval niet, 95 geiten zijn verlamd.

Tak afgebroken
De 'raid' gebeurde in het dorpje Dake-Garka nadat de tak afbrak waaraan het bijennest al vijftig jaar hing. De insecten koelden hun woede op de dorpelingen. In paniek renden zij de bush in, achtervolgd door de bijen.

Niettemin werden veertig mensen, onder wie veertien kinderen, gewond door de bijensteken. Zij werden opgenomen in het ziekenhuis van Birni-N'Konni. Onder de veestapel van de dorpsbewoners was de ravage nog groter.

Schrik om naar huis te gaan
Intussen zijn de woningen van de dorpsbewoners nog altijd ingepalmd door de bijen. Vele mensen durven niet naar huis terugkeren. (eb)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!