Geld verbranden redt leven van skiër in lift

bewaar artikel
Door: redactie
18/02/10 - 13u10

Ga nooit skiën zonder voldoende geld op zak. Honderdtwintig euro in briefjes heeft het leven gered van een Duitse toerist in Oostenrijk. De skiër zat vast in de lift, verbrandde het geld en trok zo de aandacht van een man.

Dominik Podolsky (22) besloot om de stoeltjeslift te nemen. De jongeman was moe na een dagje skiën kroop net voor sluitingstijd nog in de zetellift. Even later stond de stil lift en daar zat hij dan, tien meter hoog bengelend in het Oostenrijkse Hochzillertal bij min achttien graden. Tot overmaat van ramp had hij zijn gsm vergeten. Hij riep nog om hulp maar niemand hoorde zijn kreten. "Ik heb nog even gedacht om uit de zetellift te springen maar dan zou ik mijn benen breken en doodvriezen", zegt hij.

De tijd ging voorbij, het werd donker en alsmaar kouder. Gelukkig had hij zijn legerdienst vervuld bij het regiment skiërs. Daar had de Duitser een paar overlevingstechnieken geleerd en plots kwam hij op de idee om zijn spullen in brand te steken. Hij probeerde het eerst met briefjes en zakdoeken maar niemand zag hem zitten. Toen besloot hij om zijn geld op te branden. Hij had al honderd euro verbrand toen hij zijn allerlaatste briefje van twintig in de fik stak. Met succes want het vlammetje werd opgemerkt door een man op een sneeuwscooter. Een half uur later ging de lift weer aan het draaien en kon de Duitser opgelucht ademhalen.

Toch was hij boos omdat niet niemand van de skilift controleerde of er nog gewicht op de lift zat maar de liftmaatschappij wijst haar verantwoordelijkheid af. "Er staan immers genoeg waarschuwingsborden met de sluitingstijd van de liften", besluit een woordvoerder van de skilift. (vsv)




Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!