In Brazilië hebben artsen 16 van de 31 naalden verwijderd uit het lichaam van het tweejarig jongetje dat werd mishandeld door zijn stiefvader. De naalden zaten in zijn lever, blaas, darmen, hart en longen. Twee naalden bij de ruggengraat moeten nog worden verwijderd. De overige elf worden niet weggehaald omdat ze geen gevaar vormen voor de gezondheid van het kind, zegt de woordvoerder van het ziekenhuis in de kuststad Salvador de Bahia.
De 30-jarige Roberto Carlos Magalhaes stak de naalden in zijn stiefzoon op advies van zijn vriendin. De metselaar wilde wraak nemen op zijn vrouw met wie hij ruzie had gekregen. Volgens de politie is het kind slachtoffer van zwarte magie.
Magalhaes heeft zijn daad bekend. Hij stak de naalden twee tot drie maal per week in het lichaam van de peuter gedurende een maand. Het kindje had hij eerst in slaap gebracht met rode wijn. (anp/sam)


