Kamelenkweker klaagt grootste oliemaatschappij ter wereld aan

bewaar artikel
Door: redactie
16/10/09 - 15u25

Een kamelenkweker in Saoedi-Arabië heeft de door de staat gecontroleerde oliemaatschappij Saudi Aramco aangeklaagd. Reden van de klacht: een van zijn lievelingskamelen is omgekomen in een met aardolie gevulde put in de woestijn.

Schoonheidswedstrijd
De man eist een miljoen riad, ongeveer 178.000 euro, voor de driejarige kamelenmerrie, die hij had ingeschreven voor "een schoonheidswedstrijd voor kamelen". Het proces tegen Saudi Aramco, het grootste aardolieproducerende bedrijf ter wereld, zal volgens de krant Okaz volgende week maandag beginnen.

De tijd dat mensen op het Arabische schiereiland de kameel als vervoermiddel gebruikten, is inmiddels voorbij. Toch kweken vele Saoedi's ook in het aardolietijdperk nog kamelen voor hun melk of om ermee deel te nemen aan kamelenkoersen. (belga/eb)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!