Computercriminaliteit is in 2007 met 14 procent gedaald tegenover vorig jaar, kondigde het ministerie van Economie, afdeling statistiek vandaag aan. Het voorbije jaar zijn 7.674 processen-verbaal opgesteld voor computermisdrijven (tegenover 8.950 in 2006).
Hoewel de computercriminaliteit in het algemeen is gedaald, merkt het ministerie van Economie wel een stijging van 14 procent van de hackingmisdrijven (piraterij) op. Er zijn 403 processen-verbaal opgesteld voor hacking. De voornaamste inbreuken zijn computerfraude, wat de manipulatie van gegevens voor illegale doeleinden inhoudt.
In 2007 zijn 6.880 gevallen van fraude onthuld, dat is 12 procent minder dan in 2006. Er waren 337 gevallen (-53 procent) van softwarevervalsingen en 54 gevallen van sabotage (vernieling, wijziging van gegevens). (belga/adv)


