Chinezen grootste internetgebruikers

bewaar artikel
Door: redactie
25/04/08 - 03u29

China heeft de Verenigde Staten voorbij gestoken als natie met het meeste internetgebruikers. Eind februari waren er 221 miljoen Chinezen die over internet beschikken. Eind vorig jaar waren er dat nog 210 miljoen, zo'n vijf miljoen minder dan in de VS. Dat zegt het China Internet Network Information Centre.

Toch ligt het gemiddeld aantal inwoners dat over internet beschikt in China lager dan in de rest van de wereld: 16 procent tegenover 19,1 procent elders in de wereld.

Censuur op het internet komt vrij vaak voor in China, waar de overheid filters en mensen inzet om het internetgebruik te controleren en 'gevoelige' informatie te verwijderen. De laatste tijd is het internet wel een belangrijk instrument geworden om de anti-Chinese protesten te counteren. (hlnsydney/sps)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!