Videotheekhouder moet miljoen euro betalen voor piraterij

bewaar artikel
Door: redactie
11/04/08 - 15u29

Een Brusselse videotheekhouder is door de correctionele rechtbank veroordeeld tot het betalen van een schadevergoeding van meer dan een miljoen euro aan de leden van de Belgian Anti-piracy Federation (BAF). De man, die zich schuldig maakte aan piraterij, krijgt ook een effectieve gevangenisstraf van zes maanden en een extra boete van 11.000 euro opgelegd.

Primeur
De Brusselse rechter heeft de betrokkene het verbod opgelegd om gedurende tien jaar nog een videotheek uit te baten. Het is volgens BAF de eerste keer dat een Belgische rechtbank zo'n forse schadevergoeding uitspreekt in een geval van piraterij. Het gaat om een veroordeling bij verstek. De veroordeelde videotheekhouder heeft nog de tijd om verzet aan te tekenen tegen het vonnis en kan daarna ook nog in beroep gaan.

6.128 gekopieerde dvd's
De man was al meer dan twintig jaar bezig met de verkoop en verhuur van gekopieerde films. Ondanks verscheidene acties vanwege BAF en twaalf politie-interventies in zijn videotheken bleef de piraat hardnekkig zijn illegale handel voortzetten. In totaal werden 4.485 kopieën van videocassettes en 6.128 gekopieerde dvd's in beslag genomen.

De man werd ook in 1998 al eens veroordeeld tot een gevangenisstraf van een maand en een geldboete van 8.000 Belgische frank met uitstel. Hij kreeg toen al een schadevergoeding van 254.338 euro opgelegd. (belga/svm)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!