Duitse joden dagen YouTube voor rechter wegens rassenhaat

bewaar artikel
Door: redactie
20/03/08 - 17u15

De Duitse Zentralrat der Juden wil het internetbedrijf Google, en zijn videodienst YouTube in het bijzonder, voor de rechter dagen omdat het medeplichtig zou zijn aan rassenhaat en discriminatie. Dat heeft de secretaris-generaal van de raad, Stephan Kramer, vandaag bekendgemaakt in Hamburg.

De raad reageert zo onder meer op een video waarop een foto van de voormalige voorzitter van de raad in brand gestoken wordt. Op de achtergrond waren hakenkruizen te zien. Het filmpje was maandenlang te bekijken op YouTube.

Volgens Kramer gebruik extreem-rechts YouTube massaal om antisemitische en neonazistische boodschappen te verspreiden. Google is zich volgens een woordvoerder bewust van het probleem en probeert via allerhande middelen, onder meer via meldingen van gebruikers, zoveel mogelijk extreme videos te verwijderen.

Kramer wil echter dat YouTube en Google meer personeel inzetten om het probleem te bestrijden. Kramer verwijst naar de voorbeeldige samenwerking met eBay. (dpa/ka)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!