Maximumtemperaturen zondag liggen tussen 32 en 36 graden
Komend weekend wordt het zeer warm en zonnig. Samen met een zwakke wind en de aanwezige vervuiling in de lucht vormt dit de ideale mix voor de vorming van ozon. De komende drie dagen wordt veel ozonvorming verwacht en zullen de ozonconcentraties dag per dag toenemen, waarschuwt de Intergewestelijke Cel voor het Leefmilieu (Ircel).
Vooral zondag lopen de ozonconcentraties hoog op en wordt mogelijk de ozoninformatiedrempel van 180 microgram/m³ overschreden. Een overschrijding van de alarmdrempel wordt niet verwacht, maar veel hangt af van de wind, luidt het.
Het weekend wordt immers tropisch warm. Zaterdag is het droog, zonnig en landinwaarts tropisch warm. De maxima klimmen naar 30 tot 35 graden. Aan de kust is het iets koeler door de wind van over zee. Ook de nacht van zaterdag op zondag wordt zeer warm. Op zondag gaat het kwik nog wat hoger: de maxima liggen dan tussen 32 en 36 graden. Een zeebries zorgt aan de kust voor enige verfrissing in de namiddag. 's Avonds is er kans op een plaatselijk warmteonweer.
Wolkendek
"Vandaag beperkt de aanwezigheid van een wolkendek 's ochtends boven een groot deel van het noorden van het land aanvankelijk de vorming van ozon. De ozonconcentraties zullen daardoor nog niet sterk oplopen. De verwachte maximale ozonconcentraties schommelen tussen 100 en 130 µg/m3, met lokaal uitschieters tot 150 µg/m3", luidt het.
Morgen wordt het zeer zonnig en verwacht Ircel dat de maximale ozonconcentraties zullen evolueren naar 120 tot 150 µg/m3. Lokaal kan de ozoninformatiedrempel benaderd worden. De kans op overschrijdingen is klein, maar niet uitgesloten. De hoogste concentraties worden verwacht in het centrale noorden van het land, zegt Ircel.
"Door de aanhoudende hitte en het onbewolkte weer zullen de ozonconcentraties zondag nog met ongeveer 20 µg/m3 toenemen. Lokaal kunnen de maximumwaarden oplopen tot 180-200 µg/m3, waardoor de kans op een overschrijding van de ozoninformatiedrempel meer waarschijnlijk wordt." Begin volgende week zorgen de lagere temperaturen en het meer variabele weer ervoor dat de ozonconcentraties opnieuw zullen afnemen.



Bewerkt door: