© photo news.
Dat de veldproef met ggo-aardappelen in Wetteren mag voortgezet worden, terwijl "de onwettigheid van de vergunning is aangetoond", is volgens milieuorganisatie Greenpeace "absurd". Vorige week woensdag sprak de rechtbank van eerste aanleg in Gent zich uit over de zaak die Greenpeace had aangespannen tegen de Gentse universiteit. De milieuorganisatie wilde zo aantonen dat er wat schort aan de huidige vergunningsprocedure. Dat meldt de organisatie dinsdag in een reactie op het vonnis.
Vorige week woensdag sprak de rechtbank van eerste aanleg in Gent zich uit over de zaak die Greenpeace had aangespannen tegen de Gentse universiteit. De milieuorganisatie wilde zo aantonen dat er wat schort aan de huidige vergunningsprocedure.
Absurditeit
"De rechtbank heeft de klacht van Greenpeace, en de wettelijkheid om in het dossier tussen te komen ontvankelijk verklaard, wat de absurditeit van de situatie in Belgiƫ aantoont", aldus Greenpeace. "Op basis van enkele fundamentele argumenten betwistte Greenpeace de vergunning voor de Gentse universiteit." De milieuorganisatie argumenteert dat de Europese wet de doelbewuste introductie van ggo's in het milieu verbiedt, dat de aanvraag tot introductie van ggo's onvoldoende gemotiveerd is en is er sprake van partijdigheid bij de Adviesraad voor Bioveiligheid.
Geen stopzetting
De rechter oordeelde echter ook dat de veldproef niet moet worden stopgezet "omdat de schadelijke gevolgen voor het milieu, in dit stadium, niet bewezen waren". Greenpeace beraadt zich momenteel over een beroep in deze zaak, en hakt eind augustus de knoop door.



Bewerkt door: