Voor een rechtbank in Nederland is zeven jaar cel geëist voor een 39-jarige Luikenaar, zo hebben de regionale kranten Eindhovens Dagblad en het Brabants Dagblad gemeld.
De Luikenaar stak in de Eindhovense discotheek ClubSeven de 37-jarige Jack van Gerwen uit het Nederlandse Bergeijk met een glas in de halsstreek, waarna die kwam te overlijden aan een slagaderlijke bloeding.
Van Gerwen was kort voor het incident tijdens een wilde dans met een vriendin van de verdachte op de dansvloer gevallen. De Nederlander wilde de vrouw daarvoor zijn excuses aanbieden, maar kreeg toen te maken met de Luikenaar die hem vrijwel direct sloeg, aldus de kranten.
Advocaat R. van Rijthoven vond dat er geen sprake kan zijn van doodslag. Hij meende dat het eerder ging om zware mishandeling met de dood als gevolg. Zijn cliënt zou zich gericht hebben op de wang van Van Gerwen en niet op zijn hals. Dat het glas lager uitkwam kon zijn cliënt, die in een reflex geslagen zou hebben, niet incalculeren, zei de raadsman.



Bewerkt door: