Gent en de Vlaamse Liga van Bedrijfssport (VLB) hebben de strijd om de organisatie van de Europese Bedrijfssportspelen in 2017 gewonnen. Tijdens de Algemene Vergadering van de European Federation for Company Sport (EFCS) in het Letse Jurmala schaarde een meerderheid van de 113 stemgerechtigden zich achter hun kandidatuur. Tegenkandidaten Athene en Salzburg blijven met lege handen achter.
Gent en VLB pakten tijdens de Algemene Vergadering uit met hun troeven: de centrale ligging zowel stad, als de sportinfrastructuur en de hotelinfrastructuur, de toeristische trekpleisters en heeft naam en faam gemaakt in het organiseren van grote sportevenementen.
"Het doet mij als schepen van Sport een groot plezier dat Gent verkozen werd. De troeven hadden we als Sportstad van Vlaanderen 2011 al zeker in handen. De prima verdediging van onze delegatie in Letland overtuigde de jury", was de eerste reactie van sportschepen Christophe Peeters.
Gent en VLB hadden zich twee jaar geleden al kandidaat gesteld voor de Spelen van 2015. Toen werd voorkeur gegeven aan het Italiaanse Riccione.
De Europese Bedrijfssportspelen vinden om de twee jaar plaats en mogen mini-Olympische Spelen genoemd worden. Ze duren vijf dagen, er staan meer dan 20 sporttakken op het programma en er nemen ongeveer 5.000 mensen uit zo'n 20 Europese landen aan deel.



Bewerkt door: